„Te nowo powstałe supermarkety, fast foody z niespotykanymi rarytasami w postaci przesolonych frytek czy gumowych hamburgerów, telewizja z uzależniającymi brazylijskimi „tasiemcami” czy niezapomniane targowiska z mydłem i powidłem, gdzie nikt nie słyszał o paragonach. I oczywiście powszechny zachwyt nad wszystkim, co amerykańskie. Jednakże sentyment do Polski z lat 90. miesza się z mniej kolorowymi wspomnieniami – niskimi pensjami, masowym bezrobociem spowodowanym przestawianiem państwa z socjalistycznych torów na kapitalistyczne, bulwersującymi historiami rozkradania majątku narodowego w wykonaniu ludzi poprzedniego systemu czy rozplenioną przestępczością, z którą kompletnie nie potrafiła sobie poradzić policja”. – pisze redaktor naczelny „Historii DoRzeczy” Piotr Włoczyk we wstępie do marcowego wydania.
Historia DoRzeczy 3/2025
Tematem przewodnim numeru marcowego naszego miesięcznika są polskie lata 90. Jak Polacy przyjęli wolność? Czy nowe możliwości potraktowali jak spełnienie marzeń o „krainie pewexów”? Wielu z nas oraz członków naszych rodzin mierzyło się wtedy z wieloma problemami, ale też udowodnialiśmy że nie są nam obce przedsiębiorczość i konsekwentne dążenie do celu.
Jakie były lata 90. w Polsce? Najważniejsze chwile przypominają nasi Autorzy. Zapraszamy do wspólnej podróży ku nie tak dawnym wydarzeniom.
Co ponadto w numerze?
W numerze znajdziecie Państwo szereg ciekawych tekstów z innych epok. Zachęcamy do zapoznania się ze spisem treści nowego numeru „Historii DoRzeczy”:
W naszym miesięczniku znajdziecie Państwo również felietony oraz recenzje najciekawszych książek, które ukazały się na naszym rynku wydawniczym w ostatnich tygodniach.
Zapraszamy do wydania papierowego oraz elektronicznego.
Teksty dostępne są także dla Czytelników DoRzeczy+!
„Historia Do Rzeczy” już w kioskach!
Zapraszamy do punktów sprzedaży oraz subskrypcji cyfrowej.
Życzymy udanej lektury!