Z okazji tego jubileuszu chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym wiernym Czytelnikom. Osobom, które – tak jak my – kochają historię.
Nasz miesięcznik przygotowujemy z myślą o Państwu. Staramy się poruszać tematy, które nas poruszają i fascynują. I wierzymy, że są to tematy ważne również dla Państwa. Ludobójstwo na Wołyniu, kampania 1939 r., powstanie warszawskie, relacje polsko-żydowskie. Zbrodnie sowieckie i niemieckie. Armia Krajowa i Narodowe Siły Zbrojne. Chwała oręża Rzeczypospolitej. Tajemnice PRL.
Nie ograniczamy się jednak tylko do historii Polski, choć ta z oczywistych względów interesuje nas najbardziej. Piszemy również o dziejach powszechnych. O tym, co się działo we wszystkich epokach i na wszystkich kontynentach. Od starożytnego Egiptu przez wyprawy krzyżowe do walki z komunizmem w Ameryce Łacińskiej.
W świecie ostrych podziałów politycznych i ideologicznych staramy się trzymać słynnej maksymy Józefa Mackiewicza: „Tylko prawda jest ciekawa!”. Nie kierujemy się żadnymi „-izmami” ani „-logiami”. Zajmują nas tylko fakty. Jedynym kryterium, którym kierujemy się przy dobieraniu tekstów, jest to, czy są interesujące. Powodzenie, jakim cieszy się w kioskach „Historia Do Rzeczy”, utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy słuszną drogę. Mamy nadzieję, że będziemy razem z Państwem obchodzić jeszcze wiele podobnych jubileuszy. Pomysłów mamy bowiem na tysiąc numerów!
Ten wyjątkowy numer „Historii Do Rzeczy” postanowiliśmy poświęcić operacji polskiej NKWD z lat 1937–1938. Przerażającemu ludobójstwu, którego ofiarą padło 200 tys. Polaków mieszkających w Związku Sowieckim. W tym roku przypada 80. rocznica rozpoczęcia operacji polskiej. To dobra okazja, żeby przypomnieć o tej zapomnianej gehennie naszych rodaków.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.